Foto: BOBO
Najbolj brano: Pošta v rdečem, preobrat v SD in upokojitev nekdanjega šefa Sove
Poobjavljamo najbolj brane članke minulega tedna.
Pošta v rdečem, po menjavi nadzornikov zdaj na vrsti uprava?
Da se na državni Pošti Slovenije že vrsto let soočajo s poslovnimi in organizacijskimi izzivi, je javnosti že dolgo znano, zdaj pa se je stanje - kot kaže - prelilo še v številke. Pošta je po naših informacijah lani prvič po več kot desetih letih zabeležila več milijonsko izgubo; to so nam potrdili tudi na Pošti. Po petkovi menjavi nadzornikov se tako vse bolj ugiba, da bo zdaj na vrsti še uprava. In kdo bi na vrhu Pošte lahko zamenjal predsednika uprave Marka Cegnarja?
Za morebitnega njegovega naslednika se omenja Tomaža Kokota, ki je Pošto vodil že med letoma 2020 in 2022. A ta kombinatorika bi bila nekoliko nenavadna. Spomnimo, prav nadzorni svet pod vodstvom Urške Kežmah, ki je prav kar dobila novi mandat, je leta 2022 ob zmagi Roberta Goloba razrešil Kokota.
A nemogoče ni nič, kot tudi to ne, da bi se Cegnar vrnil nazaj na Intereuropo, še dodajo naši viri.
Znan gostinec z največ abonentskimi kartami za parkiranje v bližini Štepanjskega naselja
Gostišču Portal je uspelo od podjetja Ljubljanska parkirišča in tržnice najeti kar 40 parkirnih mest in to v neposredni bližini območja, kjer vlada huda stiska s parkirnimi mesti. Pogodbo o najemu smo pridobili po pritožbi in šele po treh mesecih.
S pogodbo, ki je bila podpisana 13. januarja 2026 (dan po uveljavitvi novega cenika za parkiranje) je javno podjetje LPT družbi PORTAL&M, ki je v lasti gostinca Momčila Jorgaćevića, za eno leto oddalo 40 parkirnih mest po ceni 330 evrov (z davkom) na parkirno mesto. Gostišče Portal je na podlagi tega prejelo 40 abonentskih kart za parkiranje in plačalo 13.200 evrov.
V SD ljudje Borisa Popoviča, iz stranke pa njeni dolgoletni člani
Po slabem rezultatu na državnozborskih volitvah se v opozicijski stranki SD dogajajo tektonski premiki. Na Obali se povezuje SD in Boris Popovič, kar se je v preteklosti zdelo povsem nemogoče. In malo verjetno je, da to nenadno sodelovanje ne bi pustilo posledic oziroma povzročilo težav samemu vrhu stranke.
Koprska SD je dobila novo vodstvo - lokalni odbor po novem vodi javnostni neznan Stojan Prinčič, podpredsednik pa je znani obalni podjetnik Vejsil Hot, sicer tudi stric poslanke iz Pirana Meire Hot. V predsedstvu koprske organizacije SD je tudi Mladen Rudonja, nekdanji nogometaš in nekdanji svetnik liste Borisa Popoviča, ki nam je pojasnil, zakaj se je odločil za vstop v politiko.
Nekdanji šef Sove Joško Kadivnik po hitrem postopku v pokoj
Še spomladi aprila, torej po državnozborskih volitvah, je tedanji šef Sove Joško Kadivnik trdil, da »v zvezi z delom v Sovi želi udejanjiti še nekaj načrtov.«
Očitno je bil to račun brez krčmarja, saj je po naših informacijah končal svojo pot obveščevalca.
Da se poslavlja, so nam potrdili tudi v Sovi. »Nekdanji direktor Sove trenutno ne zaseda vodilnega delovnega mesta v agenciji, z naslednjim mesecem pa zaključuje svojo poklicno pot v Sovi,« so nam sporočili.