
Aktualno
Najbolj brano: od nepremišljenega vladnega ukrepa do brezplačne vožnje z barko
Kirurg predstojnik: Nepremišljen vladni ukrep bo razbil time, ki smo jih gradili 20 let
Državni svet je v začetku aprila izglasoval veto na novelo zakona o zdravstveni dejavnosti. Svetniki menijo, da novela lahko povzroči škodo slovenskemu javnemu zdravstvenemu sistemu in bolnikom. V sredo pa bo državni zbor o noveli odločal znova. Govorili smo z nekaj zdravniki, ki napovedujejo poslabšanje razmer v zdravstvu, če bo obveljala novela, ki prinaša razmejitev javnega in zasebnega.
Koliko zdravnikov bo zapustilo javno zdravstvo, če jim bo onemogočeno delo pri »čistih« zasebnikih, ni znano. Zdravniki bodo namreč do zadnjega čakali na usodo zakona o zdravstveni dejavnosti, potem pa bodo začrtali svoje nadaljnje karierne poti. A če bo trenutni zakon obveljal, bodo nekateri dermatovenerologi, plastiki, maksilofacialni kirurgi, oftalmologi, ortopedi in nekateri drugi zagotovo zapustili javni sektor.
[[povezana]]
Okuženi z vodo v Maximarketu lahko zahtevajo odškodnino
Če lahko posamezniki dokažejo, da so se okužili z zaužitjem vode ali hrane v Maximarketu in je tudi nesporno ugotovljeno, da je bila tamkajšnja voda oporečna zaradi določenega vzroka, imajo podlago za vložitev odškodninskega zahtevka, je jasen odvetnik Miha Kozinc. Predsednik stranke Glas upokojencev Pavel Rupar je že napovedal, da bo zaradi okužbe, ki jo je staknil v Maxiju in je še ni prebolel, zahteval odškodnino.
V ljubljanski veleblagovnici so se prebavne težave pri nekaterem osebju začele 12. aprila.
V torek, 15. aprila, so med strankami in osebjem zaznali prve okužbe neznanega izvora. Isti dan je javno komunalno podjetje Voka Snaga opravilo vzorčenje vode, ki je pokazalo, da je voda onesnažena z bakterijo E. coli. Težave pri oskrbi s pitno vodo so bile dokazane le v interni vodovodni napeljavi poslovnega objekta Maximarket, kjer je bil izdan interni ukrep prepovedi uporabe pitne vode za prehrambne namene.
[[povezana02]]
Ob brezplačni vili na morju se je malo popeljal še z barko
Mnenje o tem, ali gre za zlorabo oblasti, si je mogoče ustvariti ob poznavanju sosledja dogodkov.
Čeprav ni poznana vsa komunikacija med predsednikom vlade in poslovnežem, ki mu je večkrat omogočil brezplačno dopustovanje v svoji istrski vili, si je že iz tega, kar je pricurljalo na dan, mogoče oblikovati mnenje glede zlorabe oblasti.
Pred dobrim tednom je največja komercialna televizija PopTV razkrila, da je premier Robert Golob skupaj s partnerko Tino Gaber večkrat dopustoval v istrski hiši poslovneža Tomaža Subotiča. Afera se zdi kot zrcalna slika afere izpred štirih let, je v kolumni za Delo zapisal Luka Lisjak Gabrijelčič. Med aferama pa so po njegovem mnenju nekatere razlike - in vse gredo v škodo Roberta Goloba. Če je bil Janez Janša v času, ko se je vkrcal na barko pomembnega dobavitelja v zdravstvu, v opoziciji, je bil Golob med dopustovanjem v poslovneževi vili na čelu vlade. Zgodbi pa povezuje le to, da so informacije o obeh zadevah prišle v medije ob ločitvenem postopku nekega para.
[[povezana03]]
Črni petek gradbincev iz kroga Stojana Petriča 2.0
Štiri mesece po objavi članka o prodaji nepremičnin v rezidenci Murva blizu Kopra, smo preverili, ali se napovedi prodajalca Stoja Trade uresničujejo. Vile ostajajo po večini neprodane, čeprav je prodajalec najavljal, da bodo te do poletja že prodane. Na Info360 pa se je obrnil tudi bralec in povedal, da je v rezidenci kupil stanovanje, a se prevzem stanovanja zamika. Zanimalo nas je, zakaj?
Nepremičninska agencija Stoja Trade, ki je prodajalec nepremičnin v rezidenci Murva, je 11. aprila letos kupcem poslala poziv k podpisu aneksa k pogodbi, v katerem je postavila nov rok za prevzem stanovanja.
[[povezana04]]